Pralko-suszarki

AEG L9WBC61B pralko-suszarka klasy premium. Jak wygląda i działa? 5/5 (1)

https://www.aeg.pl/laundry/laundry/washer-dryers/free-standing-washer-dryer/l9wbc61b/

Nowoczesna pralko-suszarka to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają miejsca by z piętrować osobno pralkę i suszarkę czy ustawić te urządzenia obok. Warto kupić model z pompą ciepła, dlatego, że nie zużywa wody do suszenia jak tańsze odpowiedniki. Woda jest droższa od prądu, dlatego lepiej ją oszczędzać, poza tym jej ceny szybciej rosną. Taką właśnie pralko-suszarką z pompą ciepła jest prezentowany model znanej firmy AEG L9WBC61B. Nie jest to tani sprzęt, należy do grupy premium, ale warto dołożyć do tego urządzenia pieniądze by go kupić. Z pewnością lata użytkowania zwrócą nam zainwestowane pieniądze.

Parametry i funkcje prezentujemy poniżej. Źródłem danych jest strona producenta: https://www.aeg.pl/laundry/laundry/washer-dryers/free-standing-washer-dryer/l9wbc61b/

Pralko-suszarka wyposażona jest w parę fajnych cech takich jak: NonStop 3godz/3kg, DualSense i SensiDry. Program NonStop 3 godz./3 kg pozwala w ciągu 3 godzin wyprać i wysuszyć do 3 kg prania, a technologia DualSense umożliwi Ci delikatne pranie i suszenie wszystkich ubrań – nawet tych wełnianych i z delikatnych tkanin. SensiDry dzięki pompie ciepłą obniża temperaturę suszenia do 54°C. Zapewnia to delikatne suszenie nawet dla najbardziej wymagających tkanin. 

Program NonStop 3 godz./3 kg pozwala w ciągu 3 godzin wyprać i wysuszyć do 3 kg prania.  Źródło: https://www.aeg.pl/laundry/laundry/washer-dryers/free-standing-washer-dryer/l9wbc61b/

Najbardziej poręczną funkcją w użytkowaniu urządzenia jako pralki jest Time Manager. Funkcja ta pozwala nam ustawić czas prania w niektórych programach. Domyślnie czas prania dla programu ustawiony jest na tryb ECO, możemy zmniejszyć czas programu zwiększając intensywność prania, oczywiście kosztem energii. Możemy więc zdecydować czy chcemy oszczędzać czy nam się śpieszy. Funkcja ta dostępna jest również w niższych modelach pralek AEG i Electrolux. Urządzenie oczywiście wyposażono w automatykę wagową, czyli automatyczne dopieranie wody do ilości wsadu. Ważną funkcją jest sposób dostarczania wody do bębna, w tym modelu mamy natrysk od góry, co pozwala zwiększyć efektywność urządzenia poprzez szybsze nawilżanie wsadu. Opóźniony start pozwoli nam wybrać moment kiedy urządzenie rozpocznie pracę. Półka na detergenty wyposażona jest w opuszczaną blokadę, by można było używać płynnych środków piorących. Warto tu zwrócić uwagę, że urządzenie jest nieco wyższe i brak jest możliwości demontażu górnego blatu. Wynika to z konstrukcji urządzenia, gdyż pod górnym blatem mamy wymienniki ciepła suszarki. 

Najważniejsze funkcje:

  • Wolnostojącą pralko-suszarka 
  • Opcja opóźnienia startu
  • Specjalny program do prania wełny umożliwiający pranie w pralce rzeczy oznaczonych etykietą „wełna”
  • System płukania zapobiegający powstawaniu piany
  • Kontrola zrównoważenia wsadu
  • Zabezpieczenie przed zalaniem

Dane techniczne:

  • Wysokość: 87 cm, szerokość: 60 cm, głębokość: 63 cm, maksymalna głębokość: 66 cm
  • Głośność w cyklu prania (wg. normy IEC704-3): 51 dB
  • Głośność (wg. normy IEC704-3): 66 dB
  • Akcesoria : zabezpieczenie przed dziećmi, dodatkowy cykl płukania, czyszczenie, dolna pokrywa, pokrywa płynnego detergentu, klucz do pakowania
  • Pobierana moc: 2200 W
  • Napięcie: 230 V
  • Wymagany bezpiecznik: 10 A
  • Standardowy program czas „bawełna 60”: 300 min
  • Stan. zużycie energii bawełna 60: 0,9 kWh
  • Kod EAN : 733254357916

ZAJRZYJMY DO ŚRODKA

Układ suszarki tuż pod blatem górnym w pralko-suszarce AEG L9WBC61B – na zdjęciu od lewej, komora na filtr, część chłodząca (skraplacz), zaraz za nim większa część – grzałka, a pod grzałką mamy odprowadzenie ciepłego powietrza do bębna pralki. Całość szczelnie zamknięta jest plastikową pokrywą.  
AEG L9WBC61B –  serce suszarki, czyli pompa ciepła, umieszczona na dole po lewej patrząc od frontu pralko-suszarki. Wentylator odprowadza ciepło na zewnątrz urządzenia. 
AEG L9WBC61B – miejsce odprowadzenia ciepłego suchego powietrza z wymienników ciepła do bębna pralko-suszarki. 
AEG L9WBC61B – od lewej półka na detergenty, na środku z prawej wpust powietrza z wymiennika ciepła na górze do bębna. Przez środek przebiegają przewody łączące pompę ciepła z wymiennikami ciepłą. Żółtymi kablami podpięty jest czujnik wilgotności na wejściu ciepłego powietrza do bębna. 
AEG L9WBC61B – układ napędu pralko-suszarki.

AEG L9WBC61B – pompa wody, widoczne są również dwa teleskopy podtrzymujące bęben. W tym modelu łącznie są trzy, w tańszych urządzeniach najczęściej mamy do czynienia z dwoma, 
AEG L9WBC61B – wyświetlacz i jego elektronika, jak widać producentem jest Electrolux.

Podsumowując produkt w swojej klasie jest bezkonkurencyjny, dobrze wykonany i oszczędny. Jedynej rzeczy, której brakuje to powłoki zabezpieczającej elektronikę. W produktach tej klasy układy elektroniczne pokrywa się warstwą laminatu lub żywicy, zapobiega to korozji. Tak czy inaczej warto ten sprzęt kupić. 

Oceń ten wpis

Źródła obrazu

Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gosia
Gosia
9 stycznia 2019 14:35

Dlaczego mimo opcji „mniej zagnieceń” ubrania, pościel, ręczniki są po prostu bardzo wygniecione? Strasznie mnie to zniechęca. Fakt, że rzeczy są suche i można włożyć do szafy, ale przed zakupem taj pralko-suszarki czytałam opinie, że po suszeniu ubranie można założyć od razu na siebie. Jednak w stanie w jakim jest wyciągane z suszenia to raczej niemożliwe. Może robię jakiś błąd?

Gosia
Gosia
10 stycznia 2019 13:43
Reply to  furchy

Właśnie taki model mam pralko suszarki firmy AEG L9WBC61B z pompą ciepła. Przed zakupem czytałam opinie, które były tylko pozytywne. Nikt nie narzekał, że odzież jest wygnieciona. Dlatego ją kupiłam. A tu taka niespodziana. Wszystko jak psu z gardła po suszeniu.
Spróbuję jeszcze suszyć zgodnie z Państwa sugestią. Chociaż ubrania mam zawsze posegregowane i całe życie używam płyny do płukania.
Pozdrawiam.

Paweł
Paweł
23 maja 2019 01:40
Reply to  Gosia

Może po prostu za duży załadunek suszenia. Pamiętajmy, że pranie maks 10kg, a suszenie 6kg (i to chyba mokrego)

Paweł
Paweł
23 maja 2019 15:24

A jaka jest głośność tego kompresora podczas suszenia?

Alicja
18 września 2019 17:11

Interesujące podejście.

swishh
swishh
22 września 2019 13:01

Cześć,
Nie wiem czy się zgodzicie, ale mam wrażenie, że ten produkt to kopia electroluxa EW9W161B, po za zmienionym wyglądem panela, pralki są identyczne i parametry również się pokrywają.

Mam pytanie bo w obu modelach silnik jest opisany jako: Inwerter Permanent Magnet.

Na stronach wiodących sprzedawców online, zaznaczają oni opcje TAK dla AEG i NIE dla Electroluxa w miejscu o informacji o silniku inwerterowym.

Proszę o rzeczowy komentarz.
Pozdrawiam!

Asia
Asia
10 stycznia 2020 18:04

Witam
Czy możliwe jest aby cykl prania i suszenia w modelu AEG L9WBC61B wynosił 9,20 h? Czy coś robię nie tak?

Paweł
Paweł
25 listopada 2020 12:50

Zastanawia mnie symbol sieci wifi i telefonu na wyświetlaczu w modelu L9WBC61B. W instrukcji i opisach nie ma na ten temat informacji. Czy jest możliwość połączenia tego modelu z siecią?

test
test
21 kwietnia 2024 14:06

>Żółtymi kablami podpięty jest czujnik wilgotności na wejściu ciepłego powietrza do bębna.
To jest nieprawda. Jest tam czujnik temperatury, a nie wilgotności.

Last edited 6 miesięcy temu by test
test
test
21 kwietnia 2024 14:25

>Wentylator odprowadza ciepło na zewnątrz urządzenia.
To też jest nieprawda, ten wentylator chłodzi sprężarkę (dmucha po niej), a nie wyciąga powietrze na zewnątrz. Autor porobił zdjęcia, ale nie ma pojęcia jak to urządzenie działa i pisze co mu się wydaje.

14
0
Chcemy poznać twoją opinię, prosimy o ocenę i komentarz.x