Pralki ładowane od frontu

Linia pralek Electrolux PerfectCare. Który model warto kupić? 5/5 (1)

Pralki z linii PerfectCare prezentują się naprawdę dobrze, ale w modelach jest małe zamieszanie.  Każda pralka z linii posiada system SensiCare, czyli znaną funkcję – automatykę wagową. Oczywiście powinniśmy starać się rozdzielać pranie według gatunku materiału. Podział taki i dobór programu gwarantuje nam optymalny czas prania, co przekłada się na żywotność koloru naszych ubrań. Pozostałe funkcje zmieniają się w zależności od serii. Układając modele funkcjonalnie najniższe są modele 600, 800 a najwyższe 700. Dziwne, ale już wszystko tłumaczymy. 

Model 600 (EW6F428BP) posiada system SensiCare, o którym już wspominaliśmy, zaoszczędza to wodę i energią. Program Soft plus ( obecny we wszystkich seriach) wstępnie namacza ubrania i rozkłada równomiernie w bębnie. Dzięki tej funkcji detergent dociera do każdego włókna, a ubrania stają się bardziej miękkie i delikatne. Model zawiera również program antyalergiczny usuwający mikroorganizmy. Program ten oparty jest na utrzymaniu temperatury powyżej 60⁰C (para), przez kilka minut, a dodatkowa faza płukania pozwala usunąć resztki detergentu. 

Model 800 (EW8F328SP) posiada te same funkcje co model 600, a dodatkowo wyposażona jest w system UltraCare. System ten daje nam lepszą wydajność prania, gdyż detergent lub płyn zmiękczający zanim trafi do bębna jest mieszany z wodą. W pozostałych seriach porostu detergent, czy płyn trafia wypłukany wodą z podajnika prosto do bębna. Program „UltraWash” pozwala szybko, w mniej niż godzinę zrobić pranie, nie pogarszając jakości (do 5kg). Mamy też specjalny program do odzieży dżinsowej „Denim” (do 3 kg), który zapobiega blaknięciu i powstawaniu przebarwień. 

Model 700 (EW7F348SP), który umieściliśmy na górze listy dlatego, że posiada najważniejszą funkcję jaką jest zastosowanie pary, czyli system SteamCare. Po wybraniu funkcji „Plus Steam” (lub „Para Plus”) pod koniec prania wpuszczana jest para, która zmiękcza tkaniny i powoduje, że mamy dużo mniej zagnieceń (o 1/3). System FreshScent pozwala również odświeżyć ubrania przy pomocy pary. Do odświeżania można wykorzystać specjalne płyny do odświeżania, które wlewa się w miejsce płynu do prania. Stosowanie tego typu rozwiązania pozwala nam wydłużyć żywotność ubrań, gdyż nie poddajemy je zbędnemu praniu. Pozostałe funkcje są te same, co w serii 600.  

Warto jeszcze wspomnieć, że wszystkie modele powyżej wyposażone są w system „Time Manager”, który pozwala regulować czasem programu w pewnym zakresie. Skracając czas programu, zwiększamy zużycie energii, ruchy bębna są bardziej intensywne. Standardowy czas pracy jest bardziej ECO, możemy więc zdecydować, czy chcemy być bardziej ECO, czy nie mamy w tej chwili na to czasu, bo za 1,5h trzeba np. wyjść do pracy. 

Podsumowując cała seria prezentuje się naprawdę dobrze, a ze wszystkich modeli najlepiej chyba wybrać model 700.

Na koniec rozebraliśmy przykładowy model z serii. Wykonanie jak na Electroluxa przystało przyzwoite. Jednym minusem jest brak laminatu na elektronice, ale z drugiej strony w tej grupie cenowej, chyba nikt tego nie robi. 

Oceń ten wpis

Źródła obrazu

  • Electrolux EW8F328SP – silnik, odpływ z będna: Własność autora
  • Electrolux EW8F328SP – panel przedni: Własność autora
  • Electrolux EW8F328SP – elektronika: Własność autora
  • Electrolux EW8F328SP – amortyzator: Własność autora
  • Electrolux EW8F328SP – napęd będna: Własność autora
  • Electrolux EW8F328SP – front: Własność autora
  • Electrolux EW8F328SP – zawory wody: Własność autora
  • Electrolux EW8F328SP – pompa wody: Własność autora
  • EW8F328SP front: https://www.electrolux.pl/laundry/laundry/washing-machines/front-loader-washing-machine/ew8f328sp/
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcemy poznać twoją opinię, prosimy o ocenę i komentarz.x